Eco & Fair heeft een eigen winkel in Herzele. Dit is een samenwerking tussen Oxfam wereldwinkel, Climaxi vzw en ’t Uilekot. Onze winkel verkoopt bio-, streek- en fairtradeproducten. Het assortiment aan voeding bestaat uit snoepgoed, chocolade, pralines, koffie, fruitsap, witte en rode wijnen, bubbels, rum, jenevers, advocaat, bieren, chips, allerlei soorten pasta, tomatensauzen, olijven en olijfolie, pesto, tapenades, confituren, kruiden, specerijen, azijnen, balsamico, rijst, etc
Eco & Fair webshop steunt een ecologische en rechtvaardige wereld door producten van Europese initiatieven te verkopen via een zo kort mogelijke keten. Daardoor komt er meer winst terecht bij de producent. We gaan voor producten van initiatieven die bouwen aan een solidaire en faire wereld. Deze initiatieven hebben een herverdelend economisch verhaal dat gericht is op zelfbeheer: landbouwcoöperaties en bezette bedrijven die het heft in handen nemen. Ze tonen dat een horizontale, ecologische en sociale economie mogelijk is. We gaan voor kwaliteitsproducten die niet via de retailsector beschikbaar zijn en kiezen voor voeding die een ecologische en sociale meerwaarde heeft. Onze winst gaat naar organisaties die op dezelfde manier bezig zijn en vanuit die bezorgdheid actie voeren voor maatschappelijke verandering.
We hebben producten van Griekse coöperatieven zoals Modousa en Greenland. Daarnaast bieden we ook Italiaanse anti-maffia-producten van Libera Terra, Altromercado en Esperanto Cooperative Sociale aan, thee van de bezette Franse fabriek 1336 Scop-Ti, kuis- en verzorgingsproducten van Vio.me, een Griekse bezette fabriek. We bieden ook draagtassen van Lesbos Solidarity aan, gemaakt van reddingsvesten door vluchtelingen en lokaal bier van ’t Uilekot. In 2025 hebben wij een nieuwe partner: Rinascita, een sociale coöperatie uit Sicilië die lokale boeren ondersteunt en biologische tomaten van topkwaliteit produceert.

Eco & Fair Herzele
Openingsuren
- Ma en Zo: gesloten
- Di - Vrij: 10u - 18u
- Za: 10u - 17u
Net binnen: COOP Solidair
Kweepeergelei -De Vierhoekhoeve
Artisanale confituur van kweepeer-De Vierhoekhoeve
Zwarte bes gelei -De Vierhoekhoeve
Artisinale confituur van kweepeer-De Vierhoekhoeve
Ratafia 50cl
een zoete, aromatische drank met tonen van gedroogd fruit, honing en karamel.
Balegemsche advocaat
De Balegemse Advocaat is een iconische Belgische likeur die bekend staat om zijn rijke traditie en volle, smeuïge smaak.